İki ilde işçi servis kazası: İki ölü, onlarca yaralı

Manisa ve Balıkesir’de meydana gelen servis kazalarında 44 kişi yaralandı, iki kişi yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan yaralılar da var.

İş yerlerinde patronların kârları uğruna iş güvenliği önlemlerinin alınmaması nedeniyle hayatını kaybeden işçiler trafikte de katlediliyor. Bugün Manisa ve Balıkesir’de yaşanan iki servis kazasında iki kişi hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı. 5 kişinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Balıkesir’de Balya ilçesindeki maden ocağında, saat 16.30 sularında vardiya değişikliği sırasında işçileri taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı. Kazada ağır yaralanan Erdal Akbaş isimli işçi hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Kazada yaralanan 25 kişi Balıkesir, Balya ve İvindi’deki hastanelerde tedavi altına alınırken, 2 kişinin durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Manisa’daki “kaza” Selendi ilçesinde, Selendi-Kula karayolu üzerinde Kınık rampası mevkisinde saat 14.30 sularında yaşandı. Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gıda fabrikasına işçi taşıyan minibüs, karşıt yönden gelen otomobille çarpıştı, 4’ü ağır 19 kişi yaralandı.

Yaralılar Selendi, Kula ve Salihli ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, ağır yaralılardan Sevgi Dağhan hayatını kaybetti.