AKP’li başkan: Hırsız bizim hırsızımız, yanındayız

AKP Çamlıyaya AKP İlçe Başkanı, belediye başkanı adayını savunmak için “Hırsız bizim hırsızımız... Biz yanında yer alırız” dedi.

Hırsızlık ve yolsuzlukta bugüne kadar ki tüm hükümetleri geride bırakan ve bunu devlet mekanizmalarını önemli ölçüde ele geçiren AKP iktidarının bu konudaki pervasızlığı her geçen gün daha da tırmanıyor.

Öyle ki kimi kalemşörlerinin dahi hırsızlık ve yolsuzluğun bu kadar aleni yapılmasına yönelik kendilerini kurtarmak adına “rahatsızlıklarını” yazmak durumunda kaldığı bir tablo söz konusu olan.

Bugün yansıyan bir video ise bir yandan AKP içindeki bu pervasızlığı çok somut bir şekilde ortaya koyarken toplumda yarattıkları çürümenin de geldiği boyuta işaret etmesi bakımından önem arz ediyor.

Mersin Çamlıyaya AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, hırsızlıkla suçlanan ve aday gesterilmesine kendi içlerinden verilen tepkilere karşı yaptığı konuşmada “terör” demagojisine sarılarak " Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız. Biz yanında yer alırız" dedi.