BBC’nin Venezuela’yla ilgili yalan haberlerine tepki

İngiltere basınının Maduro karşıtı yanlı-yalan haberleri dün İngiltere’de BBC önünde yapılan eylemle protesto edildi.

Venezuela’da ABD denetiminde darbe girişimi sonrasında batılı emperyalistlerin tekelindeki medyada Maduro karşıtı yanlı ve yalan haberler yayınlanmaya devam ediyor.

İngiltere basınının darbe yanlısı ve yalan haberleri, Devrimci Komünist Grup tarafından İngiltere’de BBC önünde protesto edildi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya destek pankartının açıldığı eylemde, BBC başta olmak üzere yanlı ve yalan haber yapan basını protesto eden sloganlar atıldı. Eylemde ayrıca Juan Guaido karşıtı dövizler yer aldı.

İsviçre’de BM önünde eylem

Öte yandan İsviçre’de de Venezuela’ya yönelik emperyalist müdahaleler protesto edildi. Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi önünde gerçekleşen eyleme, İsviçre Sosyal Demokrat Partisi’nin (SP) yanı sıra Küba, Şili, Nikaragua, Arjantin ve Kolombiya’dan sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Emperyalizm karşıtı sloganların atıldığı eylemde “Venezuela için barış ve dayanışma”, “Venezuela’da darbeye hayır”, “Venezuela’dan elinizi çekin” yazılı dövizler taşındı. Eylemde konuşma yapan Venezuela BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Jorge Valero ABD’nin yaptırımlarına direneceklerini söyledi.